<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    
 
RENGINIAI

Skaitmeninimo programų ir projektų pristatymo seminaras

2003 m. Lapkričio 5 d. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete įvyko skaitmeninimo programų ir projektų pristatymo seminaras. Jį vedė Čekijos nacionalinės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja p. Adolf Knoll.
Seminare kalbėta apie Čekijos nacionalinės bibliotekos (ČNB) kartu su kompanija AIP Beroun Ltd. vykdomus skaitmeninius kultūros paveldo projektus.
Šie projektai vykdomi nuo 1992 m. Sukaupta nemaža patirtis, pasiekta svarių ir įdomių rezultatų. 1996 m. pradėtos programos Memoriae Mundi Series Bohemica (
http://www.nkp.cz/o_knihovnach/konsorcia/VISK/VISK6.htm) rėmuose iki 2002 m. pabaigos buvo sukurta per 425 tūkst. skaitmeninių dokumentų puslapių/vaizdų ne tik iš Nacionalinės, bet ir iš kitų šalies bibliotekų, muziejų, archyvų, bažnyčių, pilių rinkinių. 2000 m. pradėta laikraščių ir mikrofilmų skaitmeninimo programa Kramerius (http://www.nkp.cz/o_knihovnach/konsorcia/VISK/VISK7.htm) šiuo metu savo archyve turi daugiau nei 800 tūkst. skaitmenintų puslapių. 2003 m. lapkričio mėn. bus pristatytas naujasis skaitmeninimo projektas Manuscriptorium (http://www.manuscriptorium.com), kurio tikslas - sukaupti ir padaryti prieinamais duomenis apie istorinius rankraščius plačiam mokslininkų ir tyrinėtojų ratui.
Išsamiau apie šiuos ir kitus projektus galite paskaityti ir internete
http://digit.nkp.cz

Išsamiau apie pranešėją: Adolf Knoll yra ČNB direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už strateginį planavimą, mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą. Jis yra UNESCO programos Pasaulio atmintis Technologijos pakomitečio narys, Čekijos respublikos nacionalinių programų Skaitmeninė prieiga prie retų dokumentų bibliotekose ir Skaitmeninė biblioteka koordinatorius, atstovauja ČNB pasauliniame projekte Bibliotheca Universalis . Turi ilgametę įvairių skaitmeninimo projektų ne tik valdymo, bet ir praktinio įgyvendinimo patirtį, yra sukūręs daugelį šiuo metu taikomų praktinių technologinių sprendimų. Paskelbė straipsnių, skaitė pranešimus, vedė mokymus įvairiose pasaulio šalyse. Laisvai kalba rusiškai ir angliškai greta daugelio kitų kalbų.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2012.11.02