<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

 

 
 
Druskininkų miesto muziejus
Druskininkų miesto muziejuje
 
Sausio 28 – kovo 10 d. veikė dailininko Jurij Jakavenka (Gardinas, Baltarusija) grafikos paroda. Autorius yra Baltarusijos ir Europos dailės akademijų narys, prestižinių apdovanojimų savininkas. Parodoje eksponuoti darbai apibūdina autorių kaip itin kruopštų ir tobulai įvaldžiusį raižybos, oforto ir akvatintos technikas, klasikinį piešinį ir komponavimo principus.
Kovo 13 – gegužės 10 d. veikė paroda „Monetos ir banknotai ekslibryje“ iš Trakų muziejaus rinkinių.
Gegužės 6 d. vyko paskaita - diskusija „Paslaptingas XVIII a. Druskininkų miestas“. Paskaitą „Kurortinio miestelio ištakos: Druskininkai XVIII a.“ skaitė Vilniaus universiteto doktorantas, Lietuvos istorijos instituto laborantas Jonas Drungilas. Lektorius, naudodamasis XVIII a. Pervalko seniūnijos inventoriais, pristatė XVIII a. Druskininkų demografinę padėtį, apibūdindamas ir seniausių druskininkiečių šeimų gyvenimo būdą bei turtinę padėtį; pateikė svarbesnių XVIII a. dokumentų, susijusių su kurorto steigimu, analizę. Ypač išsamiai klausytojams buvo pristatytas Karolio von Šainvogelio 1796 m. oficialus kreipimasis į Lietuvos karinį generalgubernatorių Repniną dėl Lietuvos mineralinių vandenų panaudojimo. Lektoriaus nuomone, šis dokumentas – pirmasis būsimos Lietuvos kurortinės kultūros supratimo ženklas.
Gegužės 6 d. koncertavo druskininkiečiai Kristina ir Rimantas Žaldokai. Brolis ir sesuo kartu atliko populiarius lietuvių estrados, o Kristina, Lietuvos muzikos akademijos džiazinio vokalo studentė, -  klasikinius džiazo kūrinius.
Gegužės 13 d. – 26 d. veikė Kazio Varnelio tapybos paroda. Parodą  ir darbų  autorių pristatė K.Varnelio namų muziejaus kuratorius, menotyrininkas Žydrūnas Mirinavičius.
Žymus menininkas, kolekcininkas ir muziejininkas ekspozicijai išrinko tris  Čikagoje nutapytus 175 x 175 cm formato paveikslus: „LL“ (1972 m.), „Oktagonas“ (1975 m.), „Pulsuojantys segmentai“ (1967 m.). Tai darbai sukurti 7-8 dešimtmetyje, kurie buvo ypač svarbūs dailininko kūryboje.
Gegužės 17 d. vyko Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos minėjimas
Gegužės 20 d. muziejaus kvietimu paminėti Tarptautinę muziejų dieną susirinko Suvalkijos ir Dzūkijos muziejininkai. Svečiams buvo pristatytos muziejaus ir filialo ekspozicijos, papasakota muziejaus kūrimosi istorija. Iškilmingos programos metu muziejininkams koncertavo J.Mikolainio studija „Mikutis“. Muziejininkai buvo supažindinti ne tik su pasikeitusio kurorto naujovėmis: Druskininkų gydykla, viešbučiais, tvarkingomis gatvėmis, bet ir su vis dar tebeeksploatuojama tarybinių laikų seniena – garlaiviu, kuriuo po „Grožio šaltinio“ degustacijos renginio dalyviai keliavo į Liškiavą. Istorinėje vietoje, prie senosios klebonijos, vyko vakaronė.
Gegužės 27 - liepos 11 d. muziejuje surengtas  dailininkės iš Latvijos Ingos Brūvere parodos „Dailyraštis. True colour... “ atida­rymas.
„Kandidatų eksponuoti savo darbus Druskininkuose buvo nemažai, tačiau šį kartą pasirinkome Ingą Brūvere - vieną žinomiausių Latvijos tapytojų, kuri ypatingai mėgsta Baltijos šalis“, - sakė Latvijos ambasados Lietuvoje pata­rėjas Bonifacijs Daukšts.
Tapytojos darbai ne kartą buvo eksponuojami gimtojoje Latvijoje, Vokietijoje ir JAV. Latvių menininkė muziejaus salėje pristatė septynis 130 x 130 cm spalvotais pieštukais ant drobės 2004 m. tapytus paveikslus: „Big, big, big“, „Existing“, „True colour... “, „True colour. Red“, „True colour. Green“, „True colour. Blue“, „True colour. Orange“. I.Brūvere kūrybai neabejotinai būdingas estetinis minimalizmas ir konceptualizmas. Pačios autorės žodžiais:  „Naudodama vieną spalvą paveiksle, aš atrandu jos galimybes. Ar galite iškart suvokti tikrą žodžio „raudona” reikšmę, jeigu jis užrašytas žaliu pieštuku? Dar daugiau - ką inspiruoja mėlynu grafitu dailyraščiu išrašytas kartojimas „orangeorangeorange...”? – sutartinis spalvos ir vaisiaus vardas.
Birželio 5 d. vyko festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ fortepijoninės muzikos koncertas. Pianistas Gabrielius Alekna atliko M.K.Čiurlionio ir L.van Beethoven kūrinius.
Birželio 16 d. koncertavo fortepijoninis trio „Musica Camerata Baltica“. Leonidas Melnikas (fortepijonas), Borisas Traubas (smuikas) ir Valentinas Kaplūnas (violončelė) atliko F. Mendelssohn- Bartholdy, M. K. Čiurlionio ir F. Kreisler kūrinius.
Birželio 17 – liepos 11 d. Gardino istorijos ir archeologijos muziejuje (Baltarusija)  surengta paroda iš muziejaus  rinkinių  Druskininkai – seniausias Lietuvos kurortas.
Birželio 19 d. vyko choro „Giesmė“ (vadovė Tamara Blažienė) ir solistės Jūratės Vizbaraitės sakralinės muzikos koncertas iš ciklo „Druskininkų serenados“. Programoje skambėjo K.Griauzdės, J.Naujalio, V.Jakubėno, J.Rutter, J.S.Bacho ir kitų kompozitorių kūriniai.
 
Druskininkų miesto muziejaus filiale
 
Vasario 6 d. vyko renginys „Tikrosios Užgavėnės“.
Kovo 31 d. – renginys „Tarptautinė vaikiškos knygos diena“, skirtas Hanso Kristiano Anderseno gimimo 200 metų jubiliejui. Buvo atidaryta Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ vaikų piešinių paroda „Mano svajonių pasaka“, rodyti spektakliai „Žvakė Šv. Pranciškui“ (aut. R. Šerelytė) ir „Muzikantas ir žvaigždė“ (aut. G. Mareckaitė), lėlių ekspozicija,. pristatytos naujos knygos vaikams bei jaunimui.
Balandžio 3 d. vyko šventė „Vaikų Velykėlės“.
Gegužės 14 d. vyko tarptautinės vaikų ir jaunimo kūrybos parodos  „Vaivorykštės tiltas 2005“ atidarymas. Parodoje eksponuota 415 darbų iš Lenkijos ir Lietuvos.
Birželio 5 d. įvyko Druskininkų miesto moksleivių piešinių konkurso „M. K.Čiurlioniui – 130“ geriausių darbų parodos atidarymas. Lietuvos muzikų rėmimo fondas drauge su Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi ir miesto muziejaus filialu, siekdami skatinti jaunimą domėtis iškiliausiais Lietuvos menininkais bei savo krašto kultūra, organizavo trečiąjį vidurinių, dailės bei specialiųjų mokyklų piešinių konkursą „Čiurlionis ir aš“. Konkurse dalyvavo daugiau kaip 100 autorių darbų.
Birželio 27 d. vyko teorinis - praktinis seminaras „Dailės terapijos taikymo galimybės“, kurį vedė dailėtyrininkė, dailės mokytoja ekspertė, Lietuvos dailės terapijos taikymo asociacijos narė Aldona Dapkutė.

 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.13