<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

 

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2005 m. Nr. 1–2 / Rytai–Vakarai

EDUKACIJA
Įgyvendintas moksleivių projektas „Valdovų rūmų mugė“
 
Indrė JOVAIŠAITĖ
Valdovų rūmų paramos fondas
 
Saulėtą 2005 m. birželio 18 dienos popietę Vilniaus Katedros aikštėje, prie atstatomų Valdovų rūmų, susirinkę vilniečiai ir miesto svečiai stebėjo įspūdingą baigiamąjį moksleivių kūrybinio projekto „Valdovų rūmų mugė“ renginį.
Projekte dalyvavo 360 moksleivių iš įvairių Lietuvos vietų. Jie šiam kūrybiniam projektui rengėsi jau nuo vasario mėnesio. Projektą, kurį organizavo Valdovų rūmų paramos fondas, Lietuvos jaunimo turizmo centras, Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centras ir Švietimo ir mokslo ministerija, sudarė trys dalys: dalyvių mokymai, dirbtuvių projektas ir teatro projektas. Projekto organizatoriai siekė supažindinti šalies moksleivius su vienu iš reikšmingiausių bei didžiausių ir šiuo  metu tyrinėjamu Lietuvos paveldo objektu bei vienu iš reikšmingiausių mūsų kartos istorinio objekto atstatymu.
Dar žiemą moksleiviai dalyvavo įdomiuose seminaruose, susitikimuose su tyrėjais ir specialistais, lankėsi Valdovų rūmų radinių parodoje.
2005 m. kovo 17 d. Vilniuje būrys Lietuvos mokyklų moksleivių, dalyvaujančių „Valdovų rūmų mugė“ projekto teatro grupėje, dalyvavo Taikomosios dailės muziejuje vykusiuose užsiėmimuose. Čia jie išsamiau susipažino su Vilniaus miesto ir LDK valdovų rūmų istorija, Renesanso epochos kultūra, mokėsi šio laikotarpio šokių, susipažino su muziejuje eksponuojama Valdovų rūmų radinių ekspozicija, dalyvavo ekskursijoje po Vilnių. Tą pačią dieną vyko ir keramikos dirbtuvių grupės užsiėmimas.
Vėliau dirbtuvių projekto dalyviai iš molio, odos ir audinių gamino originalius radinių pavyzdžius. Teatro projekto dalyviai, burtų keliu išsitraukę vaidmenis, kelis mėnesius kūrė savo pasirodymus baigiamajam renginiui.
Dirbtuvių projekto dalyviams vadovavo Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centro vadovė Nideta Jarockienė ir jo darbuotoja Sigita Blažiūnaitė, su moliu moksleiviams padėjo dirbti VšĮ. „Amatų gildija“. Teatro projektui vadovavo aktorius Gediminas Storpirštis, projekto organizatorius konsultavo archeologė Daiva Steponavičienė.
Į projekto „Valdovų rūmų mugė“ baigiamąjį renginį moksleiviai susirinko puikiai nusiteikę ir pasirengę pristatyti savo trijų mėnesių darbą. Renginio žiūrovai išvydo „valdovą“ ir jo spalvingąją svitą, svečius linksmino cirko artistai, egzotiški gyvūnai, nematyti ir neregėti akrobatai, patys juokingiausi klounai, visada kandžiai pašiepiantis lėlių teatras, užjūrių ir užmarių muzikantai, ilgakojų šokėjų trupė, skardžiabalsiai pirkliai, kuproti elgetos ir priekabūs čigonai, bebaimiai riteriai ir susižavėjusios damos, ilgapirščiai vagys ir rūstūs tvarkdariai, įsilinksminę ir šėlstantys miestelėnai.
Moksleivių teatro grupių pasirodymai truko apie pustrečios valandos. Tuo pat metu vyko ir dirbtuvių projekto dalyvių darbų mugė. Mugės svečiai už mokinių gaminius paaukojo 478 litus, kurie buvo skirti Valdovų rūmams atkurti.
Trečius metus iš eilės surengtas moksleivių projektas išsiskyrė veiklos krypčių ir moksleivių gausa. Renginio organizatoriai liko sužavėti mokinių entuziazmu bei kūrybiniais sprendimais. Po šio renginio pradėta svarstyti, ar nevertėtų Valdovų rūmų mugės rengti kiekvienais metais ir tokiu būdu kurti moksleivių projekto „Valdovų rūmų mugė“ tradicijas.

L. Valužienės nuotraukose „Valdovų rūmų mugės“ akimirkos
Vilniaus Katedros aikštėje, prie atstatomų Valdovų rūmų. 2005 m. birželio 18 d.

 
© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.13