<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

 

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2005 m. Nr. 1–2 / Rytai–Vakarai

BENDRADARBIAVIMAS

Nacionalinei dailės galerijai – Japonijos vyriausybės parama
 

Sutarties pasirašymo ceremonija Vilniaus paveikslų galerijoje. L. Valužienės nuotr.
 

Nuo 1997 m. Japonijos vyriausybė, siekdama prisidėti prie Lietuvos kultūros ir švietimo raidos bei reikšdama draugišką japonų tautos valią, pagal Oficialiosios pagalbos plėtrai (Official Development Assistance, ODA) programą Lietuvos kultūros ir švietimo įstaigoms skiria negrąžintinas paskolas.
Japonijos vyriausybės sprendimu 2005-aisias finansiniais metais kultūros rėmimo programos parama bus suteikta Lietuvos dailės muziejaus projektui „Nacionalinės dailės galerijos audiovizualinės įrangos atnaujinimas“. Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinės dailės galerijai skirta negrąžintina paskola yra 30,1 mln. Japonijos jenų. Tai sudaro apie 760 tūkst. Lt. Siekiant, kad šios lėšos būtų tinkamai panaudotos, dabar, kai jau pasirašyta sutartis, Japonijoje bus paskelbtas konkursas audiovizualinės technikos gamintojams. Manoma, kad jame dalyvaus žinomos, moderniausią audiovizualinę techniką gaminančios, Japonijos firmos. LDM parengtame projekte numatyta už lėšas, gautas iš Japonijos vyriausybės kultūros rėmimo programos, įsigyti garso aparatūros, vaizdo filmavimo, projektavimo, konferencijų įrangos daugiafunkcinei galerijos salei-forumui, kuri veiks šiais metais pradėtame rekonstruoti Nacionalinės dailės galerijos pastate. Planuojama, kad darbai čia bus užbaigti ir pirmosios ekspozicijos lankytojus pakvies 2007-aisiais metais, minint pirmosios dailės parodos, surengtos Vilniuje, 100-ąsias metines.
Nacionalinės dailės galerijos kūrimas yra strateginis Nacionalinės kultūros plėtros programos ir Lietuvos tūkstantmečio programos projektas. 2007 m. duris atversiančioje Nacionalinėje dailės galerijoje bus kaupiama, sisteminama ir skleidžiama informacija apie XX-XXI a. Lietuvos ir kitų šalių modernųjį ir šiuolaikinį meną. Japonijos vyriausybės kultūros rėmimo programos parama sustiprins Nacionalinės dailės galerijos komunikacinį ir edukacinį potencialą, padės užmegzti glaudesnius ryšius su pasaulio kultūra. Tikimasi, kad Nacionalinė dailės galerija taps aktyviu kompleksiniu kultūros centru naujajame Vilniaus centre.
Iki 2005 m. Lietuvai buvo suteiktos septynios negrąžintinos paskolos, kurių bendra suma siekia 10 mln. litų. Pagal šią kultūrinės paramos programą Nacionalinis M. K.Čiurlionio dailės muziejus (1997 m.) ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (1999 m.) įsigijo audiovizualinės įrangos, Vilniaus universiteto Orientalistikos centras (2000 m.) ir Vytauto Didžiojo universiteto Japonijos studijų centras (2001 m.) įsirengė japonų kalbos mokymo laboratorijas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija (2002 m.) įsigijo muzikos instrumentų ir jų priedų, Lietuvos nacionalinis muziejus (2003 m.) įsigijo modernios restauravimo ir konservavimo technikos, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (2004 m.) atnaujins scenos bei žiūrovų salės akustinę sistemą.
Sutarties pasirašymo ceremonija įvyko rugsėjo 12 d. Vilniaus paveikslų galerijoje.
 
Parengta pagal Lietuvos dailės muziejaus
Ryšių su visuomene centro ir Japonijos ambasados pateiktą informaciją.

 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.13