<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 4

Tarpmuziejinis projektas 
„Praeities pamokos ateičiai“
 
Audronė PEČIULYTĖ, Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūris centras

Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūris centras. Nuotr. iš muziejaus archyvo

Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūris centras 2004 m. vykdys Švietimo kaitos fondo paremtą projektą „Praeities pamokos ateičiai“. Šiuo projektu į bendrą veiklą apjungti Kėdainių krašto, Šilutės ir Švenčionių „Nalšios“ muziejai. Muziejininkai kartu su savo rajonų istorijos mokytojais ir moksleiviais nagrinės tautinius santykius įvairiais istoriniais laikotarpiais, aiškinsis konfliktų priežastis, atskleis taikaus sugyvenimo pavyzdžių ir požiūrio į tautines bendruomenes kaitą kaip visuomenės pilietiškumo požymį.
Iš sukauptos medžiagos bus parengti pristatymai ir surengta dviejų dienų kūrybinė stovykla Kėdainiuose. Jos metu kiekvieno rajono atstovai pristatys savo tyrinėjimus ir kūrybinius darbus. Kėdainių daugiakultūriame centre bus surengtas diskusijų ciklas apie lietuvių santykius su žydais, čigonais, o taip pat karaimų bei šiuolaikinės islamo kultūros santykį su šiuolaikine europine kultūra.
Jau įvyko pirmasis projekto dalyvių susitikimas Kėdainių daugiakultūriame centre. Jame muziejininkai iš Švenčionių, Šilutės ir Kėdainių aptarė projekto įgyvendinimo etapus ir detales. Tokį projektą muziejininkai vykdys pirmą kartą. Jeigu šis projektas bus sėkmingas, tai ateityje į tokius projektus bus bandoma įtraukti ir daugiau Lietuvos muziejų.
Projekto „Praeities pamokos ateičiai“ partnerius Kėdainių daugiakultūris centras pasirinko neatsitiktinai, nes Šilutės ir Švenčionių „Nalšios“ muziejų muziejininkai domisi tautinėmis bendruomenėmis, gyvenančiomis jų krašte, jų kultūriniu palikimu ir aktyviai dalyvauja Švietimo kaitos fondo skelbiamuose projektuose. Šis projektas padės plačiau pažvelgti į daugiakultūrę situaciją Lietuvoje, suaktyvinti regioninių muziejų veiklą ir bendradarbiavimą.
© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.16