<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. liepa-rugpjūtis-rugsėjis)

I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje

I. Simonaitytės memorialiniame muziejuje birželio 14 d vyko S.Pocytės knygos „Mažlietuviai Vokietijos imperijoje 1871-1914 m.“ pristatymas. Renginio metu čia dalyvavusiai autorei nestigo klausimų. Renginio dalyviai išreiškė viltį sulaukti knygos tęsinio – tos pačios temos nagrinėjimo vėlesniu laikotarpiu.
Rugpjūčio 27 d. suėjo 25 metai nuo rašytojos I.Simonaitytės mirties. Tai datai paminėti buvo skirti renginiai. Rugpjūčio 24 d. vyko iškilmingos pamaldos Vanagų bažnyčioje. Rugpjūčio 26 d. surengta Priekulės bendruomenės atstovų išvyka į Vilnių, aplankytas rašytojos kapas Antakalnio kapinėse, padėti vainikai ir įsiamžinta fotonuotraukose. Rugpjūčio 27 d. priekuliškiai aplankė Lankupių, Vanagų, Žiaukų kapinaites, uždegė žvakeles ant rašytojos artimųjų kapų, taip pat įsiamžinta fotonuotraukose. Prisiminimų vakaras su rašytojos artimaisiais vyko I.Simonaitytės memorialiniame muziejuje. Vakaro metu, kaip ir rašytojai vasarojant Priekulėje, buvo vaišinamasi kvapnia kava ir priekuliškių moterų keptais pyragais. Rašytojos mirties valandą buvo uždegtos žvakelės prie paminklo „Šventvakarių Evė“.
Rugsėjo 19 d. I.Simonaitytės memorialiniame muziejuje vyko Europos paveldo dienų renginiai Priekulėje. Susirinkus gausiam būriui renginio dalyvių buvo iškilmingai pakelta Europos paveldo dienų vėliava. Priekulės kultūros namų salėje buvo atidaryta fotografijos paroda „Priekulės miestas: sena ir šiuolaikiška“. Renginiuose dalyvavo žymūs istorinio paveldo tyrinėtojai – Mažosios Lietuvos architektūros žinovai Marija ir Martynas Purvinai. Buvo daug ir karštai kalbėta apie Priekulės istorinio paveldo išsaugojimo perspektyvas. Renginio šūkis buvo „Mes siekiame, kad apie mus žinotų!“.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2003.12.17