<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. liepa-rugpjūtis-rugsėjis)

Molėtų krašto muziejuje

Molėtų krašto muziejuje nuo liepos vidurio eksponuotas Magdalenos Birutės Stankūnaitės-Stankūnienės batikos darbų ciklas „Dykumų kaktusai“. 
Čikagoje gyvenanti dailininkė M.B.Stankūnaitė-Stankūnienė mecenatinį talentą atskleidė ne tik molėtiškiams. Senai ji rengia parodas įvairiuose Lietuvos miestuose, Žemaitijoje, Suvalkijoje, Aukštaitijoje, Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, kasmet padovanoja muziejams šūsnis savo paveikslų ar grafikos darbų, Magdalenos darbų parodos vyko Čikagoje, Toronte, Los Andžele, Klivlende, Sidnėjuje, Melburge. 2001-aisiais metais M.B.Stankūnaitė-Stankūnienė apdovanota Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu.
1999 m. ji 36 tapybos, grafikos, tekstilės darbus padovanojo Molėtų krašto muziejui. Dailininkės darbais esančiais krašto muziejaus fonduose muziejaus vadovybė leido papuošti NORD/LB interjerą, o ankstesniais metais dovanoti kūriniai tema „Žemynos žemė“ liepos mėnesį buvo eksponuojami Didžiokų koplyčios galerijoje. Molėtų viešojoje bibliotekoje galima rasti atsiminimų knygą „Vieškelis mano dienų“, keletą dailės darbų albumų.
Paskutinė dovana - batikos ciklas „Dykumų kaktusai“. Į parodos atidarymą atvyko pati dailininkė. Menininkę lydėjusi teatrologė G.Mareckaitė teigė, jog iš tiesų, tai labai stipri moteris-asmenybė, nepaliaujama tvirtybe ir užsispyrimu susikūrusi gyvenimą sau pati.
Po susitikimo su autore būrelis ištikimų meno gerbėjų nuvyko į Didžiokų koplyčią. Ten susitiko dvi išeivių iš Lietuvos Dalios Bobelis ir Magdalenos Stankūnaitės-Stankūnienės kartos. Apžiūrėję koplyčios galeriją, susirinkusieji lankėsi NORD/LB, susitiko su valdytoju S.Jauneika, apžiūrėjo tapytojo V.Narušio sodybą, viešėjo molėtiškio L.Myško namuose, R.Hofmano kavinėje.
Viešniai išvykus, netrukus muziejų pasiekė 20 nuotraukų iš susitikimo su dailininke bei jos viešnagės pas Molėtų žmones užfiksuotų dailininkės bičiulio archeologo profesoriaus A.Girininko. Kartu buvo atsiųstas ir laiškutis - čikagietę lydėjusios teatrologės G.Mareckaitės padėka už puikią dieną Molėtuose išspausdintą užsienio lietuvių dienraštyje „Draugas“ (2003, rugp. 15 d.).
Atsidėkodama už šiltą priėmimą Molėtuose, dailininkė M.B.Stankūnaitė-Stankūnienė molėtiškiams atsiuntė reprodukcijų parodą „Gėlių vizija“, kurios kūriniai iš muziejaus fondų šiuo metu deponuoti Molėtų pradinėje mokykloje. Su ta pačia siunta dovanų atsiųsta ir grafikos darbai rudens darbų tema.
Kitamet turėtų išsipildyti dailininkės pažadai Meno klubui M13 - pristatyti jauniausios giminaitės, kuriai dailininkė perteikia savo kūrybos paslaptis, Ramonos Butkus parodą.
Rugpjūčio 29 - rugsėjo 30d. Molėtų krašto muziejaus parodų salėje vyko Jurgos Sidabrienės akvarelių „Ežerų ramybės erdvėj“ ir tradicinio juodosios keramikos seminaro darbų parodos atidarymas.
Jurga Sidabrienė Molėtų krašte leidžianti vasaras pirmąkart surengė akvarelės parodą. Tokiu pačiu pavadinimu pristatomame triptike, kitame - „Bijutiškis žydi geltonai“, paveiksluose „Pakeliui į Molėtus“, „Žiūrų pavakariai“, „Dumplainių gamta“ ir t.t. - nepakartojamos mūsų krašto akimirkos, profesionaliai išlietos dailininkės matymo ir rankos judesio...
Greta sodrių akvarelių muziejaus parodų salės erdvę papildė ir 6-ojo juodosios keramikos seminaro, vykusio Šeškauskų sodyboje R.Kavaliuko, R.Skuodžio, V.Valiušio, D.Petraičio, J.Eimanavičiaus, A.Gako, I.Klimavičiūtės, SRačkaitytės, G. Vaičikauskaitės, M.Skuodytės, A.Myško ir B.Šeškauskienės darbai. Seminaro kūryboje duominuoja puodai ir puodynės, o mažiau įgudusių meistrų darbuose-gyvojo pasaulio atstovai.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2003.12.17