<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. liepa-rugpjūtis-rugsėjis)

Alytaus kraštotyros muziejuje:

Alytaus kraštotyros muziejuje liepos mėn. vyko Alytaus dailiųjų amatų mokyklos moksleivių diplominių darbų paroda. 
Rugsėjo 19 d. muziejuje surengtas literatūrinis vakaras „Nežinomas Matutis“. 
Visi esame skaitę Anzelmo Matučio poeziją vaikams. Bet ar žinome, kokius eilėraščius poetui padiktavo jo paties išgyvenimai? Apie tai, kas liko poeto rašomojo stalo stalčiuose, išsibarstė periodikoje, paliko užfiksuota tik bičiuliams ir artimiesiems rašytuose laiškuose, kalbėta literatūriniame vakare. Šiuo vakaru baigėsi renginių ciklas „Gyvenimas naujas knygas jo vėl varto…“. Projektą, skirtą A.Matučio 80-čiui, remė Lietuvos Respublikos Kultūros ir sporto rėmimo fondas bei Alytaus miesto savivaldybė. 
Muziejaus padalinio A. Jonyno memorialinio muziejaus sodelyje, tiesiog po obelimis, birželio 4 d. vyko poezijos ir muzikos popietė „Paliesk amžinybę savo sparnais“. Skambėjo Alytaus literatų klubo „Tėkmė“ narių posmai, J.Šukio atliekamos dainos. Vasaros, muzikos ir poezijos spalvos sukūrė mažą stebuklą, kurio, net ir vakarui pasibaigus, nesinorėjo palikti...
Birželio 20 d. A. Jonyno memorialinio muziejaus kiemelyje vyko jau tradicine tapusi Liškiavos gatvės šventė. Taip muziejus telkia apie save muziejaus bičiulius, geriau susipažįsta su muziejaus kaimynais. Ne vienas iš jų dar gerai prisimena ir pačius Jonynus... Muziejininkams ir jų bičiuliams uždegančias dainas bei smagų šokį dovanojo Merkinės kraštotyros muziejaus kapela „Vienaragis“ (vad. Kęsutis Kaupinis). Padainuota, pašokta, susiediškai užstalėj pasėdėta. 
Birželio 28 d. Alytaus rajone, Krokialaukio seniūnijoje, Daugirdų kaime, vyko pirmasis Alytaus kraštotyros muziejaus projekto „Dalinkimės šviesa“, skirto A.Jonyno 80-osioms gimimo metinėms, renginys. Vakaras „Prie Jonynų giminės ištakų“ didesnį dėmesį skyrė garsios žymiais žmonėmis giminės ištakoms, giminės šviesuoliams. Ženkliau – atskira poetine muzikine kompozicija – buvo pagerbtas poetas, rašytojas publicistas Antanas Jonynas. Nebuvo pamirštas ir jo sūnus – šiemetinio „Poezijos pavasario“ lauretas Antanas A.Jonynas, kuris buvo pagerbtas ąžuolo lapų vainiku. Laureatas paskaitė eilėraštį, skirtą tėvui. Įspūdingai šventę papildė Alytaus miesto švietimo įstaigų moterų ansamblio „Lyra“ (vad. Egidija Pocienė) dainos, kurių skaidrioms melodijoms žaviai pritarė maumedyje įsitaisiusių gandrų kleketavimas, tolumoje dundantis griaustinis. 
Projektą remė Alytaus miesto savivaldybė bei Lietuvos Respublikos Kulūros ir sporto rėmimo fondas. 
Rugsėjo 12 d. A. Jonyno memorialinio muziejaus sodelyje alytiškiai susitiko su poetu ir vertėju Antanu A. Jonynu. Ant baltos staltiesės retsykiais bubsintys obuoliai, lengva gitaros melodija ir vyno taurės rankose buvo graži atsvara rimtam pokalbiui apie poeto kūrybos stilistiką, Lietuvos kultūrinį kontekstą, vertimo ypatumus. 50-ąjį gimtadienį švenčiantis vertėjas papasakojo ir apie savo paskutinįjį didelį darbą – Gėtės „Fausto“ vertimą. Vietoj tradicinių gėlių jubiliatui buvo įteikta sunkiai apglėbiama balionų „puokštė“. 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2003.12.17