<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. liepa-rugpjūtis-rugsėjis)

Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Lietuvos nacionaliniame muziejuje liepos 4 d. atidaryta paroda „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė ir Rusija XIV–XVIII amžiuje“, pristatanti Rusijos saugyklose saugomą lituanistiką.. Parodoje siekta pačiais bendriausiais bruožais pristatyti esminius ir ryškiausius LDK ir Rusijos istorijos procesus, per Rusijoje saugomą lituanistiką. Ši paroda – tai ir pirmas bandymas Lietuvoje pristatyti Rusijoje saugomo LDK istorijos ir kultūros paveldo dalį, bei įtraukti jį į Lietuvos kultūrinę apyvartą. Paroda skirta Lietuvos valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejui. (Plačiau apie šią parodą skaitykite Ž.Būčio straipsnyje leidinyje „Lietuvos muziejai“ 2003’2).
Rugsėjo 25 d. muziejuje surengtas tradicinis ketvirtadieninis kultūros istorijos vakaras, skirtas Vilniaus gynybinės sienos 500 –osioms metinėms paminėti. Vakarą vedė doc. Lybertas Klimka, dalyvavo žymūs architektai Žybartas Simonaitis, Robertas Žilinskas bei archeologai Birutė Gudynaitė ir Kęstutis Katalynas. 
Rugsėjo 30 d. Rygoje atidaryta bendra Latvijos istorijos muziejaus ir Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Žemgaliai“. Lietuviškąją parodos dalį dar sustiprino ir papildė deponuoti archeologiniai radiniai iš Šiaulių „Aušros“ ir Mažeikių muziejų. Kiekviena šalis eksponuoja netoli pusės tūkstančio eksponatų. Paroda veiks iki 2004 m. kovo mėnesio vidurio, o rudenį bus perkelta ir eksponuojama Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2003.12.16