<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2004 m. Nr. 2–3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(balandis – gegužė – birželis / liepa – rugpjūtis – rugsėjis)

Šilutės muziejuje

2004 m. gegužės 28 d. buvo atidaryta Klaipėdos ir Šilutės rajonų tautodailininkų dirbinių paroda. Ši paroda kasmet atidaroma miesto šventės dieną (paskutinį gegužės savaitgalį) ir eksponuojama per visą vasarą. Patikusius dirbinius parodos lankytojai gali įsigyti. Po atidarymo muziejaus kiemelyje veikė įvairių amatų dirbtuvėlės. Čia savo meistriškumą demonstravo medžio drožėjai, tekintojai, pynėjai ir kt.
Birželio 10 d. muziejaus kultūros ir turizmo informacijos centre Klaipėdos universiteto dėstytoja Jūratė Barauskaitė apibendrino KU ir Šilutės muziejaus projekto Turizmo ir rekreacijos tyrimai Šilutės rajone kompleksinių tyrimų medžiagą bei kultūrinio turizmo rajone perspektyvas.
Birželio 13–14 d. vyko renginiai, skirti Gedulo ir Vilties dienai.
Birželio 13 d. Šilutės katalikų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios.
Birželio 14 d. Šilutės muziejaus bibliotekoje buvo atidaryta tautodailininko Vytauto Tribičiaus tapybos darbų paroda tremties tematika. Po parodos atidarymo renginio dalyviai autobusu vyko į ekskursiją Ž. Naumiestyje. Ekskursijos metu buvo aplankytos atmintinos rezistencinės kovos vietos, esančios Žemaičių Naumiestyje ir jo apylinkėse, pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas. Vakare buvusio kalėjimo kiemelyje (dabar Šilutės turizmo ir buitinių paslaugų mokykla) vyko poezijos ir kamerinės chorinės muzikos vakaras.
Liepos 6 d. Šilutės muziejaus kiemelyje vyko kasmetinė Žvejo dienos šventė-seminaras, tema – Muzika ir dainos žvejo gyvenime. Pranešimus skaitė Klaipėdos universiteto dėstytojai. Po seminaro vyko folklorinės muzikos koncertas, renginio svečiai ir dalyviai vaišinosi tradicine Irenos žuviene. Žvejas Ervinas Prūsas ir vaikų stovyklos Atrask save dalyviai demonstravo bučiukų pynimą. Renginys skirtas Valstybės dienai pažymėti.
Rugpjūčio 25 d. Šilutės muziejaus kultūros ir turizmo informacijos centre buvo pristatytas Šilutės jaunimo organizacijos Apskritas stalas ir Austrijos jaunimo pagalbos organizacijos Streetwork bendras projektas Smile-Moving Pictures.
Čia buvo eksponuojama 30 geriausių iš 1 500 lietuvių ir austrų jaunimo fotografijų. Savaitę trukusio projekto metu jaunuoliai iš Šilutės ir Austrijos fotografavo Lietuvos žmones, jų nuotaikas, aplinką. Vėliau paroda bus eksponuojama ir Austrijoje.
Nuo rugsėjo 1 d. iki 2005 m. sausio mėn. – paroda Šuilokų knygelės. Parodoje eksponuojami seniausieji vadovėliai: biblijos, postilės, katekizmai, giesmynai. Čia pamatysite ir XIX a. pab. – XX a. pr.elementorius, įvairių dalykų mokomąsias knygas, senosios mokymo metodikos leidinius, periodiką, skirtą vaikams bei rašymo ir mokymo priemones iš Šilutės, Ž. Naumiesčio, Švėkšnos, I. Simonaitytės muziejų ir F. Bajoraičio viešosios bibliotekos knygų muziejaus fondų.
Paroda, skirta lietuviškos spaudos metams.
Nuo rugsėjo 10 d. muziejaus bibliotekoje veikė Šilutės dailės mokyklos mokinių piešinių paroda Miestas, kuriame aš gyvenu.
Minint lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis atgavimo 100-metį, muziejus parengė šiai temai skirtas edukacines pamokas – Knygos istorija ir Spausdinto žodžio gimimas. Pamokos vyksta muziejaus spaustuvėlėje. Galimybė užsiėmimo metu savarankiškai surinkti tekstą ir atspausdinti jį rankiniu iškiliosios spaudos presu, padės lengviau suvokti spausdinimo procesą.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2004.12.06