<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2004 m. Nr. 2–3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(balandis – gegužė – birželis / liepa – rugpjūtis – rugsėjis)

Neringos istorijos muziejuje

2004 m. kovo 19 d. – balandžio 19 d. eksponuota paroda „Dalmonai – lietuvininkių puošmena“. Dalmonas – įdomiausia klaipėdietiško kostiumo detalė. Tai prie juostos pakabinamas įvairiaspalviais siūlais ar karoliukais augaliniais raštais siuvinėtas medžiaginis maišelis. Lietuvininkės dalmonus turėjo jau XVII a. pabaigoje – XVIII a. pradžioje. Parodoje eksponuoti Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto studentų ir jų vadovės Baltų kalbotyros ir etnologijos katedros dėstytojos Elenos Matulionienės darbai bei Mažosios Lietuvos, Šilutės, Neringos istorijos muziejų fonduose saugomi delmonai.
Gegužės 7 d. muziejuje atidaryta paroda „Mažosios Lietuvos spaustuvės – lietuviškos spaudos židiniai“, skirta spaudos atgavimo 100-mečiui paminėti. Stenduose fotokopijos, žemėlapiai, įvairios statistinės lentelės, liudijančios kokią didelę įtaką Mažojoje Lietuvoje veikusios spaustuvės turėjo Didžiosios Lietuvos lietuviškam žodžiui ir raštui. Lankytojui buvo pateikti unikalūs senieji spaudiniai iš Šilutės, Mažosios Lietuvos, Neringos istorijos muziejų ir Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos fondų.
Birželio 1 d. atidaryta Liucijos Rožės Navalinskienės piešinių paroda „Tau, Neringa“.
Birželio 16 d. atidaryta išeivės, kilusios iš Mažosios Lietuvos Aldonos Gustas grafikos ir piešinių paroda. Dailininkė nuo 1945 m. gyvena Vakarų Berlyne, studijavo pas Horsta Štrempelį, Matiasą Kiopelį, Liusą. Autorinės A. Gustas parodos vyko Berlyne, Hamburge, Kylyje, Miunsteryje, Vilniuje ir Šiauliuose. F. Barteltas rašė: „Aldonos Gustas asmenyje į Lipę ateina menininkė, kurios šaknys yra jos gimtinėje Lietuvoje. Tai ji išpažįsta nedviprasmiškai, nors didžiausia jos gyvenimo ir kūrybinio darbo dalis nesusijusi su Lietuva.”

 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2004.12.06