<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2004 m. Nr. 2–3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(balandis – gegužė – birželis / liepa – rugpjūtis – rugsėjis)

Europos parke

2004 m. liepos 1 d. buvo atidaryta unikali garsaus italų skulptoriaus Massimo Ghiotti paroda „Materija – Įtampa – Forma”.
Europos parko erdvėje nuo 2004 m. liepos 1 d. iki spalio 10 d. eksponuota 10 plieno skulptūrų, sveriančių keliolika tonų, aukštis iki 4 metrų. Massimo Ghiotti savo skulptūroms naudoja konkrečias konstrukcijų detales, dažniausiai turinčias potencialią judėjimo galimybę – spyruokles, stūmoklius, krano žnyples.
Simboliška, kad darbai atkeliauja į Europos parką iš karto po Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos – sienų nepaisanti meno erdvė tiesiogine prasme tapo bendra Europos erdve.
Massimo Ghiotti skulptūros nėra pritaikytos konkrečiai vietai, todėl kiekviena nauja ekspozicijų erdvė pasiūlo skirtingus interpretacijų kontekstus. Individuali ir su niekuo nesupainiojama Ghiotti meninė pozicija apibūdinama kaip „poindustrinis humanizmas” – personalizuoti mechanizmai ne gąsdina iracionalia jėga, bet grąžina tikėjimą proto galiomis ir mąstymo pergale prieš laiką.
Dabar atsirado galimybė palyginti, kaip humaniška Ghiotti mechanizmų estetika funkcionuoja didžiųjų Europos parko skulptūrų ir Lietuvos meno kontekste.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2004.12.06