<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

LIETUVOS MUZIEJAI. 2004' 2-3. Rūmai, dvarai

EDUKACIJA

 

Moksleivių kūrybinė vasaros stovykla „Aš gyvenu Valdovų rūmuose“

Indrė JOVAIŠAITĖ

Valdovų rūmų paramos fondas

Valdovų rūmus moksleiviai piešė Radvilų rūmuose
Moksleivių kūrybinės stovyklos dalyviai
Katedros aikštėje.
Nuotraukos iš Valdovų rūmų paramos fondo archyvo

2004 m. liepos 5-9 d. Vilniuje vyko moksleivių kūrybinė vasaros stovykla „Aš gyvenu Valdovų rūmuose“. Į stovyklą suvažiavo 26 moksleiviai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, jie 5 dienas iš 200 kartoninių dėžių statė Valdovų rūmus. Liepos 9 dieną stovykla buvo uždaryta Katedros aikštėje. Moksleiviai čia pristatė savo kūrybinį darbą. Valdovų rūmus moksleiviai statė ir išpiešė Radvilų rūmuose, jiems vadovavo Lietuvos dailės muziejaus Meno pažinimo centro darbuotojos Nideta Jarockienė ir Sigita Blažiūnaitė.

Ši moksleivių stovykla buvo tęstinio projekto dalis. Valdovų rūmų paramos fondas kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos jaunimo turizmo centru 2004 m. sausio mėnesį paskelbė moksleivių piešinių konkurso pradžią. Moksleiviai buvo kviečiami pasidomėti Valdovų rūmų istorija, rūmų gyvenimu, meno stiliais ir, išsirinkus patinkantį rūmų veikėją, ne tik jį nupiešti, bet ir trumpai raštu pristatyti.

Konkursas pirmiausia vyko mokyklose, geriausi darbai buvo siunčiami į Švietimo centrus. Lietuvos jaunimo turizmo centras balandžio mėnesį gavo 68 darbus iš įvairiausių Lietuvos vietų ir du piešinius netgi iš Krasnojarsko.

2004 m. gegužės 7 dieną Chodkevičių rūmuose įsikūrusioje Vilniaus paveikslų galerijoje buvo atidaryta baigiamoji paroda, kuriai komisija atrinko 30 geriausių darbų, kurių autoriai ir buvo pakviesti į stovyklą. Ją organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos jaunimo turizmo centras ir Valdovų rūmų paramos fondas. Kartonines dėžes stovyklai dovanojo UAB „SCA Packaging“, dažus - UAB „Dažų ir dangų fabrikas“.

Stovykloje vaikai ne tik dirbo, bet ir lankėsi muziejuose, Televizijos bokšte, važiavo į Kernavėje, žiūrėjo archeologo habil. dr. Vytauto Urbanavičiaus, ilgamečio Pilių tyrimo centro „Lietuvos pilys“ direktoriaus, videomedžiagą apie rūmų tyrinėjimus.

Stovyklos uždarymo proga Pilies menės lauko kavinėje, Katedros aikštėje, moksleivius ledais „Valdovų rūmai“ vaišino AB „Žemaitijos pienas“, jiems saksofonu grojo žymaus lietuvių muzikanto Petro Vyšniausko sūnus Dominykas Vyšniauskas.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2005.01.05