<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 2

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. balandžio-birželio mėnesiai)

Trakų istorijos muziejus

Trakų istorijos muziejaus Salos pilies Didžiojoje menėje balandžio 29 d. vyko renginys ,,Į Europos Sąjungą su naujos kartos asmens dokumentais“, kurį organizavo Lietuvos vidaus reikalų ministerija. Naujiems dokumentams pristatyti muziejaus parodų salėje įrengta XX a. pirmos puės įvairių asmens dokumentų paroda. Ją organizavo muziejaus direktorius V. Poviliūnas, rengė rinkinių vyr. saugotoja I. Senulienė ir restauratorė V. Aleksandravičienė. 
Gegužės 16 – birželio 16 d. muziejuje veikė paroda ,,Lietuvos Respublikos merų regalijos“. Parodoje, atidarytoje Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse, eksponuota trisdešimties Lietuvos rajonų ir miestų savivaldybių merų bei seniūnų regalijos: grandinės ir ženklai, tarybų narių ženkleliai, Garbės piliečių ženklai. Parodos iniciatorius - muziejaus direktorius V. Poviliūnas. 
Gegužės 16 d. Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje Tarptautinės muziejų dienos proga vyko Lietuvos muziejų bičiulių pagerbimo ceremonija. Buvo atidaryta ir nauja ekspozicinė salė ,,Monetos ir medaliai taikomosios dailės dirbiniuose“. Trakų istorijos muziejaus naujojoje salėje eksponuojami taikomosios dailės dirbiniai, papuošalai, buities reikmenys, dekoruoti monetomis ir medaliais, atspindintys įvairių istorinių epochų tarpsnius, sukaupti muziejuje per keliolika metų.
Gegužės 19-30 dienomis muziejus ir Vilniaus teatras „Lėlė“ jau ketvirtus metus vykdė akciją „Vilniaus teatro „Lėlė“ spektakliai Trakų pilies Didžiojoje menėje“. Šį originalų kultūrinį edukacinį projektą sumanė Vilniaus teatro „Lėlė“ aktorius ir meno vadovas Juozas Marcinkevičius bei Trakų istorijos muziejaus direktorius Virgilijus Poviliūnas. Akcijos esmė – surengti Vilniaus ir Vilniaus rajono švietimo įstaigų auklėtiniams išvykas į Trakus, supažindinti vaikus su Lietuvos istorija ir parodyti lėlių teatro vaidinimą Trakų pilies Didžiojoje menėje. 
Šiemet Vilniaus „Lėlės“ teatras istorinėje Trakų pilies aplinkoje rodė lėlininko Rimo Driežio sukurtą spektaklį „Našlaitė Elenytė ir Joniukas Aviniukas“. Šis spektaklis sujungia klasikinę lietuvių liaudies pasaką ir legendą apie karaliaus Žygimanto Augusto ir karalienės Barboros meilę. Spektaklyje vaidina ir lėles valdo aktoriai Elvyra Piškinaitė, Juozas Marcinkevičius ir Evaldas Mikaliūnas. Šis „Lėlės“ pastatymas pelnė nemažai teatrinių apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje, dažnai gastroliuoja už Lietuvos ribų. 
Šiemet Trakų pilyje keliskart buvo vaidinamas ir Algirdo Mikučio režisuotas Vilniaus „Lėlės“ teatro vaidinimas „Pasaka apie vėžliuką“. Jo atlikėjai – aktoriai Janina Gudzinevičiūtė ir Irmantas Jankaitis. Be to, vaikams buvo surengtos edukacinės ekskursijos po Trakų pilį, jie buvo supažindinti su Lietuvos praeitimi. 

Liepos 5-6 d. penktą kartą muziejus ir Trakų istorinis nacionalinis parkas pakvietė trakiškius ir miesto svečius į Viduramžių šventę, skirtą Lietuvos valstybės - Mindaugo karūnavimo 750 metų sukakčiai.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.16