<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 2

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. balandžio-birželio mėnesiai)

Valstybinis Kernavės kultūrinis rezervatas

Valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate liepos 4 - 6 dienomis vyko V tarptautinis eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“. Šis kelerių metų tradiciją turintis festivalis buvo įtrauktas į valstybinių renginių, skirtų Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti, programą.
Tris dienas apie 200 eksperimentinės archeologijos meistrų, kurių dauguma eksperimentines archeologijos klubo „Pajauta“ nariai, o taip pat 50 svečių iš Lenkijos, Estijos bei Baltarusijos demonstravo proistorės bei viduramžių amatus. Šiemet pirmąkart festivalyje buvo galima pamatyti, kaip apdorojamas akmuo, gaminami akmeniniai kirviai ir figūrėlės, statomas plokščiadugnis laivas, veliamas veltinis, gaminamas degutas. Kaip ir kasmet, svečiai galėjo išvysti kaip apdorojamas gintaras, gaminami gintariniai amuletai, kalamos monetos, liejami juvelyriniai dirbiniai, augaliniais dažais dažomi siūlai, susipažinti su senąja bitininkyste, midaus ir alaus gamyba. Kernavėje susirinkę meistrai iš Lietuvos bei kaimyninių šalių lydė geležį, gamino ginklus, medžio, beržo tošies dirbinius, siuvo drabužius ir apavą. Atvykusieji į Kernavę galėjo patys pamėginti rašyti ant vaškuotų lentelių, nerti kauline adata, verpti verpsteliu, austi, lipdyti bei žiesti puodus, šaudyti iš lanko ar pajodinėti žirgu.
Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet Kernavėje vyko viduramžių kovos. Protėvių karybos patirtį demonstravo viduramžių karybos klubai „Jantar“ iš Lenkijos, „Kniažy guf“ iš Baltarusijos ir vilniškis „Kovarnis“. 
Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė ir senosios muzikos ansambliai „Kūlgrinda“, „Jorė“, „Jievaras“, folkroko grupė „Atalyja“, Rugiaveidė su folkloro grupe „Sedula“. 
Per tris dienas festivalyje pabuvojo 22 tūkst. žmonių. 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.16