<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 2

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. balandžio-birželio mėnesiai)

Kauno IX forto muziejus

Kauno IX forto muziejuje balandžio 3 ir 17 d. masinių žudynių vietoje, įvyko atminimo renginys „Gyvenimo kelias“, skirtas Holokausto aukoms atminti. Po renginio jo dalyviai susipažino su muziejaus ekspozicijomis, skirtomis žydų tragedijai nacių okupacijos metais. Renginyje dalyvavo moksleiviai iš Maskvos, Sankt Peterburgo, Baltarusijos, iš viso daugiau nei 300 žmonių. 
Gegužės mėnesį veikė paroda „Kaunas – laisvės šauklys“, skirta Romo Kalantos 50-osioms gimimo metinėms. Parodos fotonuotraukos atspindi įvykius Kaune po R. Kalantos susideginimo - masinės jaunimo protesto demonstracijas, reikalaujančias žmogaus saviraiškos laisvės, pereinančias į nacionalinės laisvės siekius. Parodoje pateiktos 32 fotonuotraukos, paimtos iš saugumo sudarytų bylų. 
Tarptautinei muziejų dienai Kauno IX forto muziejuje buvo atidaryta paroda „In memoriam“, skirta pirmajam ir ilgamečiam Kauno IX forto muziejaus direktoriui Albinui Balčiūnui (1928-2003), ir paroda „Muziejaus bičiuliai“. 
Gegužės 23 dieną įvyko istorinė Holokausto pamoka – Utenos Aukštakalnio pagrindinės mokyklos mokinių susitikimas su buvusia Kauno geto kaline Feiga Kaganskiene. Ji papasakojo mokiniams apie Kauno getą, jo kalinių gyvenimą, nacių vykdytas žiaurias akcijas, tragiškus savo šeimos bei artimųjų likimus. Po to mokiniai apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas. Renginyje dalyvavo per 40 mokinių. 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.16