<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 2

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. balandžio-birželio mėnesiai)

Lietuvos aviacijos muziejus

Lietuvos aviacijos muziejuje balandžio 11 d. vyko renginys „Prancūzija ir kosmosas“.
Prancūzija – trečioji po SSRS ir JAV, iškėlusi į orbitą žemės palydovą. Apie prancūzų raketas ir galingiausią iš jų - „Arian-5“ gausiai susirinkusiai auditorijai papasakojo aviacijos istorijos skyriaus vedėjas G. Ramoška. Renginyje dalyvavo aviacijos veteranai, J. Dobkevičiaus vid. mokyklos moksleiviai, S. Raštikio puskarininkių mokyklos kursantai ir muziejininkai. 
Balandžio 15 d. LAM vyko aviacijos veterano Vytauto Gaidžio 65-ojo gimtadienio minėjimas. Jubiliatą sveikino Lietuvos aviacijos muziejaus direktorius A. Lapinskas, UAB „Helisota“, KOP atstovai, LAK prezidentas S. Murza, Veteranų sąjungos nariai S. Ratkus ir J. Balčiūnas, bendražygiai, muziejininkai. 
Balandžio 25 d. vyko renginys „Sklandymo pradininko ir sklandytuvų konstruktoriaus B. Oškinio 90-mečio veiklos minėjimas“. Pranešimą apie konstruktoriaus darbus padarė G. Ramoška, aviacijos veteranai dalinosi prisiminimais apie B. Oškinį, buvo demonstruojami archyviniai dokumentiniai filmai apie konstruktorių, jo žmona Birutė Oškinienė su dukromis padėkojo muziejaus darbuotojams už gerai organizuotą renginį, padėjo gėlių prie Aviatorių memorialo.
Gegužės 9 d. muziejuje vyko A. Gustaičio aviacijos instituto pristatymas Kauno visuomenei. Gedimino technikos universiteto A. Gustaičio aviacijos instituto direktoriaus pavaduotojas mokymo reikalams ir jo bendradarbiai moksleiviams ir susirinkusiai visuomenei išsamiai papasakojo apie stojamuosius egzaminus, specialybes, mokymosi trukmę, sporto, kultūros, buities sąlygas. Iš Vilniaus mokomaisiais lėktuvais atskridę jaunieji pilotai paskraidino renginio dalyvius. 
Gegužės 23 d. muziejaus teritorijoje surengta Vaikų gynimo dienai skirta aviamodeliuotojų šventė. Muziejuje vyko plastmasinių modeliukų paroda, aerodrome vaikai laidė popierinius lėktuvėlius, buvo demonstruojami radijo bangomis valdomų lėktuvų modelių skraidymai. Dalyvavo Mato Šalčiaus vidurinės mokyklos aviamodeliuotojų būrelis „Grifas“, jaunieji Techninės kūrybos centro aviamodeliuotojai, J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos moksleiviai ir patys muziejininkai. 
Birželio 6 d. muziejuje vyko renginys „Sklandytuvų konstravimas Lietuvoje“ ir restauruoto sklandytuvo BrO-12 pristatymas. Gausiai susirinkusiems aviacijos ir sklandymo veteranams bei mėgėjams sveikinimo žodžius tarė LAM direktorius Algis Lapinskas. Aviacijos istorijos skyriaus vedėjas Gytis Ramoška pristatė restauruotą Broniaus Oškinio sklandytuvą BrO-12. Tai seniausias sklandytuvas (pagamintas 1960 m.) muziejaus sklandytuvų kolekcijoje. Aviacijos veteranai – sklandytojai pasidalijo prisiminimais apie sklandymus šiuo sklandytuvu. Sklandytuvą restauravusios įmonės atstovė A. Vaicekauskienė papasakojo apie šio sklandytuvo restauravimo darbus. Renginyje dalyvavo apie 50 aviacijos veteranų, muziejininkų. 
Birželio 20 d. muziejuje buvo paminėtas Nidos sklandymo mokyklos 70-metis. Aviacijos veteranai-sklandytojai pasidalino prisiminimais apie sklandymo mokyklą Nidoje, sklandymo metodiką. 
Birželio 19-29 d. muziejaus darbuotojai aktyviai dalyvavo renginiuose, skirtuose S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 70-mečiui paminėti – orlaivių skrydyje aplink Lietuvą. Nusileidimo vietose - Kėdainiuose, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose ir kituose miestuose, susitikimuose su vietos visuomene ir moksleiviais dalyvavo aviacijos veteranai, LAK darbuotojai, Karinių oro pajėgų atstovai, muziejininkai. Muziejaus darbuotojai - direktorius A. Lapinskas, istorikas G. Ramoška, R. Jankauskas, E. Gruzdienė skaitė paskaitas apie S. Darių ir S. Girėną, demonstravo tai progai sukurtą kilnojamą parodą. 
Skrydyje dalyvavo kelios dešimtys skraidančių aparatų, tarp jų ir restauruotas Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatas – „Lituanicos“ replika. 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.16