<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

 

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2005 m. Nr. 1–2 / Rytai–Vakarai

REDAKCIJOS SKILTIS

Mieli muziejų bičiuliai ir šio leidinio skaitytojai,
 
Lietuvos muziejų asociacija, bendradarbiaudama su Lietuvos kultūros darbuotojų tobulinimosi centru, 2005-aisiais įgyvendina spaudos projektą „Muziejus – kultūrų susitikimo vieta“. Pagrindinis šio projekto tikslas parengti ir išleisti keturis periodinio leidinio „Lietuvos muziejai“ numerius, kuriuose per muziejinių rinkinių, ekspozicijų, parodų, švietimo programų modelius būtų atskleista įvairialypė muziejų veikla, puoselėjant ir garsinant daugiakultūrinį Lietuvos paveldą. Projektu siekiama pristatyti ir aktualinti Lietuvoje gyvenusių ir gyvenančių tautų bei konfesijų kultūros paveldo istorinius ženklus tradicinės, europinės ir pasaulio kultūrų kontekste.
Leidinio puslapiuose kalbėti apie Lietuvos daugiakultūrinį paveldą ir muziejų darbus, jį puoselėjant bei populiarinant, paskatino Tarptautinės muziejų tarybos paskelbta 2005-ųjų metų Tarptautinės muziejų dienos tema „Muziejai jungiantys kultūras“.
Prieš Jus pirmieji du šio leidinio numeriai, kuriuose kviečiame su prof. Libertu Klimka pakeliauti po Vilnijos kraštą ir aptarti tautinių mažumų kultūros paveldo išsaugojimo problemas, apsilankyti Lietuvos didžiuosius kunigaikščius menančioje Medininkų pilyje, susipažinti su būsimais judaikos tyrinėjimais Lietuvos muziejuose bei žymaus keliautojo ir fotografo Pauliaus Normanto Rytų Azijos meno muziejaus vizija.
Kviečiame apsilankyti ir ekspozicijų bei parodų salėse, kur susipažinsite su senosios Lietuvos istorijos paveldo ekspozicija, atspindinčia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros daugiapoliškumą ir etnokonfesinę įvairovę, pasigėrėsite Kazio Varnelio  Rytų meno kolekcija, krikščioniškąją Vakarų kultūrą atstovaujančiu sakraliniu menu. Pabuvoję Japonijos kardų meistrų pasaulyje, persikelsite į Baltijos šalių sentikių kultūros klodus, pasigėrėję saulėta XIX a. Ispanija fotografijose, panirsite į gūdžius viduramžių inkvizicijos ir raganų medžioklės laikus.
Kviečiame žvilgtelti ir į muziejų saugyklas bei restauratorių dirbtuves. Šalia tradicinės ir vakarietiškos kultūros paveldo ženklų čia išvysite Japonijos, Egipto, Persijos artefaktų, liudijančių, jog muziejus  iš tikrųjų yra kultūrų susitikimo vieta, jungianti Rytų ir Vakarų civilizacijas.
Pagarbiai,
redaktorė Lolita Valužienė

 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.13