<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

 

 
 
Raseinių krašto istorijos muziejus
Rokiškio krašto istorijos muziejuje
 
Muziejaus dvaro rūmų menėje, sausio 14 d. pagerbti konkurso „Šventė mano mieste“ nugalėtojai. Trečią kartą jį organizavo Lietuvai pagražinti draugijos Rokiškio skyrius. Apie vykusį konkursą jo aktyviausiems dalyviams priminė įteiktos padėkos ir knygos. Nugalėtojams skirtame koncerte grojo Muzikos mokyklos styginis ansamblis, dainavo Pandėlio meninio lavinimo centro mokytoja V.Likienė ir jos auklėtiniai.
Sausio 18 d. – atidaryta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC), Genocido aukų muziejaus parengta paroda „Karas po karo“. Jos eksponatai pasakojo apie visas Lietuvos partizanų apygardas bei rinktines, Vyriausiąją vadovybę, laisvės kovotojų gyvenimą, buitį, kasdienybę ir dažniausiai neišvengiamas netektis. Atskiriame stende eksponuotas Lietuvos tremtinių gyvenimas Sibire. Iki šiol ši unikali paroda buvo nukeliavusi į Daniją, rodyta Lietuvos Seime, Šiauliuose ir Utenoje. Šiais metais paroda „Karas po karo“ apkeliaus visas Lietuvos apskritis. Lankytojams demonstruoti ir du dokumentiniai filmai apie Rokiškio krašto partizanų kovas, „Partizano motinai“ ir „De profundis“ („Iš gilumos“). Nemažo dėmesio sulaukė ir LGGRTC išleistų knygų mugė. Po parodos atidarymo surengtoje diskusijoje dalyvavo LGGRT centro direktorė D.Kuodytė, Genocido aukų muziejaus vadovas E.Peikštenis, rajono meras E.Vilimas, muziejaus direktoriaus pavaduotojas A.Kazulėnas.
Sausio 25 d. Kriaunų muziejuje pradėjo veikti vilniečio fotomenininko A.Dringelio spalvotų nuotraukų paroda „Bažnyčios“. Joje eksponuojamos Rokiškio ir aplinkinių rajonų bažnyčių fotografijos.
Sausio 26 d. krašto muziejuje lankėsi Viesitės miesto (Latvija) moterų klubas „Sėlių gilė“. Klubas atvežė dvi fotografijų parodas – fotomenininko G.Bindės ir bendrą latvės D.Kalninos ir norvegės B.Hannasvik parodą.
Sausio 28 d. muziejuje įvyko 7-osios prakartėlių konkursinės parodos uždarymas ir premijų įteikimas. Į uždarymo šventę pakviesti 98 darbų autoriai. Geriausių prakartėlių autoriams premijas įteikė rajono meras E.Vilimas,. joms rajono taryba skyrė 5 tūkst. litų. Anksčiau lėšas premijoms skirdavo šios konkursinės parodos iniciatoius Italijos menininkas A.Frosio. Šiemet jis pinigų premijoms neskyrė, tačiau pažadėjo nupirkti apie 10 darbų ir juos padovanoti muziejui. Ši prakartėlių paroda iš ankstesnių išsiskyrė tuo, jog joje eksponuoti patys didžiausi darbai. Prakartėlių apžiūrėti atvyko net Apaštalų Sosto nuncijus Lietuvai, Latvijai ir Estijai arkivyskupas E.Enderis.
Vasario 10 d. Rokiškio dvaro rūmų menėje koncertavo Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos moksleivės, rokiškietės J. ir S. Zajančiauskaitės. Buvusios Rokiškio muzikos mokyklos auklėtinės dažnai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.
Vasario 10 d. diskusiją, skirtą nepriklausomybės atkūrimo 15-osioms metinėms, bibliotekoje organizavo muziejaus direktoriaus pavaduotojas A.Kazulėnas. Dalyvavo Lietuvos Mepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarai K.Uoka ir E.Klumbys, tuometiniai Sąjūdžio rajono tarybos nariai bei kiti aktyvistai. Renginio dalyviai prisiminė savo pirmuosius žingsnius Sąjūdyje, narių telkimą, tuometinę politinę situaciją ne tik Lietuvoje, bet ir Tarybų Sąjungoje bei kitose Rytų bloko šalyse. Susitikime dalyvavę sąjūdininkai dalijosi įspūdžiais apie rinkimų agitaciją, pačius rinkimus į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą, Nepriklausomybės atkūrimą.
Vasario 14 d. Rokiškio dvaro rūmų menėje iškilmingai pagerbti ir apdovanoti geriausi 2004 m. rajono sportininkai. Už pasiektus aukštus rezultatus jiems įteikti proginiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti rajono metro E.Vilimo padėkos raštai.
Kovo 10 d. muziejuje įvyko kaimyninės Lenkijos tautodailininkų darbų parodos uždarymas. Į jį atvyko Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas J.Rudzinskas, Lenkijos Bialystoko Rotušės muziejaus menotyrininkas V.Kovalčiukas, Suvalkų rajono kultūros centro darbuotojas M.Nalaskovskis, fotomenininkų atstovų, kolegijos studentų. Lenkų tautodailininkų rinktinių, specifinių ir charakteringų darbų, kurie skiriasi nuo lietuvių tautodailininkų kūrinių, paroda į Rokiškį atkeliavo iš didmiesčių. Šiuo metu po Lenkijos miestus vežiojami mūsų šalies tautodailininkų darbai. Krašto muziejininkai kartu su Lenkijos atstovais nusprendė toliau bendradarbiauti keičiantis parodomis, numatyta parengti bendrą projektą muziejams, įkurtiems dvaro rūmuose, propaguoti. Po to menėje koncertavo „Musica Humana“ ansamblis iš Vilniaus.
Kovo 23 d. muziejuje pradėjo veikti velykinių margučių ir verbų paroda iš muziejaus fondų. Eksponuoti įvairia technika marginti kiaušinai ir iš augalų pagamintos verbos. Parodoje eksponuojami kiaušiniai lankytojams įdomūs tuo, jog yra marginti senoviniu būdu, naudojant tik natūralias medžiagas. Toks marginimas reikalauja daug laiko, kruopštumo ir žinių.

 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.13