<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2004 m. Nr. 2–3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(balandis – gegužė – birželis / liepa – rugpjūtis – rugsėjis)

Ryšių istorijos muziejuje

2004 m. balandžio mėn. moksleiviai-filatelininkai suregė pašto ženklų parodą „Kaunas ir kauniečiai“. Jie surinko pašto ženklus, kuriuose atvaizduoti Kauno pastatai, kuriuose gyveno ir dirbo poetai, rašytojai, dailininkai, skulptoriai architektai ir kiti menui nusipelnę žmonės.
Muzikos mokyklų moksleiviai ir pedagogai muziejaus salėje surengė populiariosios muzikos, atliekamos kanklėmis, šventę „Laiko ratas“.
Muziejaus kiemelyje socialiai remtinų šeimų vaikai šventė tradicines Velykėlės. Čia jie išbandė senąsias ryšio priemones, dalyvavo gražiausio margučio piešinio konkurse, šoko ir žaidė. Miesto socialinis skyrius juos apdovanojo velykinėmis dovanėlėmis.
Gegužės mėn. Ryšių istorijos muziejaus salėje ir kiemelyje devynias dienas iš eilės koncertavo, linksmino miesto visuomenę ir svečius, mokė šokti liaudies šokius Tautinės kultūros centro sukviesti folkloro kolektyvai.
Gegužės 14 d. muziejuje buvo surengta šventė laiškų artimiesiems konkurso dalyviams.
Nugalėtojams prizus įteikė įvairių bendrovių, draugijų, klubų ir organizacijų atstovai. Renginys muziejuje surengtas bendradarbiaujant su Kauno moterų draugija.
Tarptautinės muziejų dienos ir Kauno gimtadienio šventės proga muziejų nemokami lankė miestiečiai ir miesto svečiai. Lankytojams buvo demonstruojama radijo transliacinės aparatūros ir rankinio komutacinio ryšio veikimas.
Birželio mėn. muziejuje viešėjo Baltijos šalių telekomunikacijų įmonių atstovai. Jie susipažino su ryšių ekspozicija ir Lietuvos ryšių istorija.
Birželio 9 d. kiemelyje skambėjo „Lotynų Amerikos ritmai“, atliekami džiazo kolektyvų.
Birželio 30 d. muziejus scenoje išbandė savo sugebėjimus jaunieji moderniosios kompiuterinės muzikos atlikėjai.
Liepą muziejuje veikė foto paroda „Tarpukario ir sovietinio laikotarpio architektūra“.
Tarpukaryje Kaune iškilo nemažai savitos architektūros visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų: Centrinis paštas, Žemės ūkio rūmai, Žemės bankas, Vytauto Didžiojo muziejus, Karininkų ramovė, Prekybos, pramonės ir amatų, „Pienocentro“, Taupomųjų kasų, Medicinos fakulteto, Darbo rūmai, Evangelikų reformatų bažnyčia ir kt. Nuotraukose užfiksuoti Vladimiro Dubeneckio, Felikso Vizbaro, Edmundo Fryko, Mykolo Songailos, Karolio Reisono, Vytauto Landsbergio suprojektuoti pastatai. Foto parodą surengė Kauno architektų namai.
Rugpjūčio 4 d. per bendrovės „Siemens“, švenčiančios 150 metų veiklos Lietuvoje jubiliejų, renginį Vilniuje Ryšių istorijos muziejus demonstravo veikiančius Morzės ir ST (starstopinius) telegrafo aparataus, aiškino jų veikimo principus bei pasakojo, kaip XIX a. Lietuvoje buvo naudojamas telegrafo ryšys. Telegrafo aparatai per įmonės jubiliejų buvo rodomi neatsistiktinai – prieš 150 metų Lietuvoje telegrafo ryšiui buvo naudojami šios bendrovės pagaminti Morzės tipo aparatai.
1854 m. Vokietijos bendrovė „Siemens & Halske“, nutiesusi 1040 varstų ilgio telegrafo liniją Sankt Peterburgas – Varšuva , kurios viena iš šešių stočių buvo įrengta Lietuvoje, Kaune, pradėjo naujos ryšių priemonės – telegrafo tinklo statybos erą.
Rugpjūčio 5 d. telegrafo sukaktis buvo atšvęsta ir Ryšių istorijos muziejuje. Svečiai, gavę telegramą, parašytą Morzės abėcėle, turėjo progą susipažinti su bendra kelių, pašto ir telegrafo istorija Lietuvoje, o parodoje su įvairių laikotarpių pašto atvirukais, tiltų nuotraukomis, pašto ženklais, tarp kurių tikra filatelijos retenybe – 1840m. išleistu pirmuoju pašto ženklu.
Rugpjūčio 17 d. muziejaus kiemelyje, bendradarbiaujant su Kauno moterų klubu, buvo surengta šventė globos stokojantiems vaikams.Kauno savivaldybės vaikų globos namų auklėtiniai čia mokėsi šokti, iš televizijos šou visiems pažįstama teta Hana jiems papasakojo daug netikėtų istorijų, nutikusių jai keliaujant po svečias šalis. Vaikai buvo vaišinami ledais ir kitomis gėrybėmis.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2004.12.06