<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2004 m. Nr. 2–3

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(balandis – gegužė – birželis / liepa – rugpjūtis – rugsėjis)

Janinos Monkutės-Marks muziejuje

Nuo 2004 m. kovo 26 d. veikė tarptautinio netradicines lino dailės simpoziumo Plinars‘2003 darbų paroda.
Gegužės 14 d. atidaryta tarptautinio garso Prancūzų menininko Odono (Guy Houdouin) pluošto meno paroda „Voratinkliai iš dangaus“. Vakarų Europoje, JAV, Japonijoje savo darbus eksponavęs menininkas, juos pristatė Lietuvai, pirma kartą – Rytų Europoje.
Odonas iki 1978 metų žinomas kaip tapytojas priklausęs grupei „Cobra“, susibūrusiai Paryžiuje 1948 m. Palaipsniui menininkas perėjo prie pintų objektų iš popieriaus. Šie kūriniai primena voratinklius, indėnų sapnų gaudykles ar mandalas. Su pastarosiomis autoriaus darbus sieja ne tik vizualinis panašumas, bet taip pat artima Odonui Tibeto filosofija.
Parodos atidaryme dalyvavo pats autorius su žmona Colette bei Lietuvoje viešėjusi muziejaus savininkė, menininkė Janina Monkutė-Marks. Ekspozicijoje buvo galima išvysti pastarųjų dviejų dešimtmečių Odono kūrybą: pintus darbus iš popieriaus, grafiką ir piešinius. Vienas įdomiausių, autoriaus pintų darbų ciklų – „Metissages“, kurio keli darbai taip pat buvo eksponuoti parodoje. Šiame cikle Odonas naudojo kitų dailininkų (Pierre‘o Alechinsky‘io, Jeano Messagier‘o, Armano, Henri Cueco ir daugelio kitų) darbus ant popieriaus, kuriuos supjaustydavo ir supindavo, taip juos prikeldamas naujam gyvenimui, savotiškai juos užbaigdamas.
Nuo birželio 14 d., visą savaitę muziejuje vyko edukacinis projektas „Jaunųjų menininkų klubas“. Vienas iš projekto tikslų – glaudesnis kaimo ir miesto jaunimo bendravimas, todėl pakviesti dalyvauti Tiskūnų Juozo Urbšio pagrindinės bei Kėdainių rajono dailės mokyklų moksleiviai. Taip pat projekte mėginta spręsti jaunimo užimtumo problemą, stengtasi propaguoti meną bei meno pagalba atskleisti kiekvieno vaiko individualius kūrybinius sugebėjimus, ugdyti saviraišką, tarpusavio bendravimo įgūdžius. Mokiniai lipdė iš molio, fotografavo, tapė, užsiiminėjo batika, o kūrybinės stovyklos pabaigoje – surengė savo darbų parodą.

 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2004.12.06