<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 2

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE 
(2003 m. balandžio-birželio mėnesiai)

Molėtų krašto muziejus

Molėtų krašto muziejaus salėje kovo 12 - balandžio 18 d. pristatyti Balninkų miestelio gyventojos Laurynos Pusvaškytės darbai. Tai pirmoji autorinė tautodailininkės paroda. Kaip sakė pati menininkė, jos darbai nėra planuojami - tiesiog ateina ta akimirka, kai norisi piešti, ir tuomet imi popieriaus lapą, spalvas ir pieši. Parodoje buvo eksponuojami ir kitos to paties miestelio gyventojos Laimos Vilimaitės darbai. Ši menininkė Molėtuose nebe naujokė, „Mano miestelis“ – tai trečioji dailininkės darbų paroda. 
Kovo 19 d. muziejuje atidaryta tradicinė rajoninė moksleivių dailininkų akademijos darbų paroda. Jaunuosius menininkus sveikino muzikos mokyklos auklėtiniai, jų parodą aplankė Molėtų parapijos klebonas K. Kazlauskas.
Gausybė darbų – eksponuojami darbai vos betilpo muziejaus parodų salėje – atrinkta iš Balninkų, Videniškių pagrindinių, Molėtų, Suginčių, Giedraičių vidurinių mokyklų, bei Molėtų gimnazijos. 
Surengtos parodos tikslas – ne tik parodyti, ką sugeba jaunieji dailininkai, bet ir išaiškinti pačius geriausius, paskatinti jų pavyzdžiu sekti kitus. Be to, tai gera proga atrinkti patį perspektyviausią, kuriam teks garbė atstovauti rajono moksleiviams dailininkams respublikinėje parodoje. Atidarymo dieną jaunieji dailininkai susitiko su dailininke L. Vilimaite iš Balninkų. Paroda veikė iki balandžio 20 d. 
Balandžio 2 – 19 d. vaikų laukė ypač populiari edukacinė programėlė „Velykų margučiai, dažymo ir puošimo būdai, simbolika, žaidimai“, kurią vedė muziejininkė etnografė Nijolė Aleinikovienė. 
Balandžio 9 – 26 d. Molėtų krašto muziejaus nuolatinės ekspozicijos salę puošė rajono pradinukų darbelių parodėlė, skirta Velykoms. Be pačių aktyviausių Molėtų pradinės mokyklos pradinukų, darbelius pristatė ir dubingiečiai, juos sukūrę padedami mokytojos Laimos Grigelevičienės. 
Balandžio 22 – gegužės 8 d. veikė profesionalios menininkės V. Ligeikienės kūrybos paroda. Kūryboje ji ieško vaizduojamojo ir taikomojo meno sintezės. Jei odos darbai vaizduoja originalius ir daugiafunkcinius kūrinius (dėžės – „Žalia pievelė“, „Bobutės sijonas“ ir kt., įrištos knygos, albumai), tai tapyboje vyrauja emocionali, bet nesaldi kūryba. Jos darbai buvo eksponuojami Olandijoje, Švedijoje. Skirtingai, nei dauguma amatininkų, V. Ligeikienė daugiau dirba su augalinio, o ne chrominio rauginimo oda. Jos svajonė dalyvauti interjero dizaino projekte. 
Gegužės 16 - birželio 6 d. Molėtų krašto muziejuje atidaryta dailininkės iš Italijos Bari miesto Marielos Farezzi tapybos darbų paroda. 
Užsienio kalbų ir literatūros mokytoja, dailininkės kvalifikaciją įgijusi Bari akademijoje, yra surengusi personalines parodas „Jūros stebuklai“ ir „Šieno spalvos“. Keliolikoje darbų, atvežtų į Molėtus, vaizduojama itališka gamta, kurią autorė parodo iš prigimties lyriškiems lietuviams netikėtai šiltomis, optimistiškomis spalvomis, išryškinančiomis stiprų laisvės pojūtį. Pasak M. Farezzi parodos pristatyme dalyvavusio mero V. Stundžio, džiugus sutapimas, kad jos sulaukėme būtent apsisprendimo dėl narystės ES išvakarėse. O šios pažinties iniciatoriai yra jaunąją kartą ugdanti įstaiga – Molėtų vidurinė mokykla. Dalyvaudami daugiašaliame projekte „Gyvename vienoje žemėje“ (kuratorė V. Nemajūnienė), šios mokyklos atstovai neseniai lankėsi Italijoje, o dabar priėmė į Molėtus atvykusius partnerius iš Graikijos, Italijos, Švedijos. 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.16