<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 4

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE
(2003 m. spalis-lapkritis-gruodis)

Lietuvos jūrų muziejuje

Lietuvos jūrų muziejus spalio 1 d. paskelbė akciją „Spalis – šeimos mėnuo“, per kurią tėveliai, atėję su vaikais ir žmonomis, delfinų pasirodymus galėjo stebėti nemokamai. Vis labiau pastebima tendencija, kad dažniausiai su vaikais į muziejų ateina mamos, o tėčiai leidžia laiką atskirai nuo šeimos. Rengdamas šią akciją, Lietuvos jūrų muziejus siekia, pritraukdamas lankytojus, ne tik suteikti jiems gamtamokslinių, istorinių žinių unikalioje aplinkoje, bet ir kurti bei stiprinti šeimos tradicijas. Akcija truko iki spalio 31 d.

Spalio 1 d. Sveikatos apsaugos ministerija pritarė delfinų terapijai, kurią delfinariume vien entuziazmo vedami pradėjo Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojai, medikai ir Klaipėdos universiteto mokslininkai. Beveik prieš dvejus metus pradėta moksliniais stebėjimais pagrįsta veikla – su delfinų pagalba palengvinti neįgalių, autizmu sergančių vaikų dalią – įgyja realų pagrindą.

Spalio 6 d. Lietuvos jūrų muziejuje prasidėjo delfinų terapijos užsiėmimų sesija bei biomedicininis tyrimas.

Spalio 10 d. baigėsi karštasis Lietuvos jūrų muziejaus sezonas. Ruduo muziejaus darbuotojams – didysis darbymetis rengiantis ateinantiems, jubiliejiniams Lietuvos jūrų muziejaus metams. Pagrindinis jubiliejinės programos siekis – akcentuoti Lietuvos jūrų muziejaus praeitį, dabartį ir ateitį. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į jūrų kultūrą, jos svarbą ir išskirtinį vaidmenį krašto kultūrai.

Lapkričio 7 d. Prezidento žmona Laima Paksienė, bendrovės „Lisco Baltic Service“ atstovas Vaidas Klumbys ir Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė pasirašė seniausios delfinės Glorijos globos sutartį. Nuo šiol pirmajai Lietuvos damai svarbios dvi savo kilme skirtingos Glorijos. (L.Paksienė taip pat yra ir laivo „Lisco Glorija“ globėja) Beje, Laimos gerų iniciatyvų fondas ir jo steigėja L.Paksienė globoja jau antrus metus muziejuje tęsiamą Delfinų terapijos projektą.

Lapkričio 10 d. Lietuvos jūrų muziejuje dėl darbininkų neatsargaus elgesio su atvira ugnimi sudegė vienas eksponatų liepsnos pasiglemžė medinę etnografinės žvejo sodybos pirtį. Nudegė nendrių stogas, apdegė rąstų sienos, pastato lubos, durys ir mediniai pirties indai

Lapkričio 18 d. Šilutės muziejuje, H.Šojaus dvare, atidaryta kilnojama Lietuvos jūrų muziejaus paroda „Kurėno sugrįžimas“. Šilutės muziejuje paroda buvo eksponuojama iki gruodžio 19 d. Nuotraukose ir vaizdo juostoje buvo galima išvysti įamžintas ne tik senąsias valtis, bet ir unikalų Lietuvos jūrų muziejaus eksponatą – kurėną, dabartinių meistrų pastatytą prieš dvejus metus.

Lapkričio 26 d. iš Lietuvos jūrų muziejaus į Japoniją iškeliavo ruoniukė Ūkė. Tai jau trečiasis jūrų muziejaus augintinis ruonis, kurį pačioje Japonijos šiaurėje esantis Oitos ekologinis akvariumas. Ūkė yra gimusi 2003 m. pavasarį, ji priklauso pilkųjų Baltijos ruonių rūšiai. Lietuvos jūrų muziejuje dabar liko devyni pilkieji ir žieduotieji Baltijos ruoniai.

Gruodžio 14 d. Lietuvos jūrų muziejuje vyko labdaros renginys „Kalėdos su delfinais“. Jo metu vyko populiariosios klasikos koncertas, džiazo vakaras ir furšetas. Pirmą kartą kartu su scenos žvaigždėmis – primabalerina Egle Špokaite, dainininkais Judita Leitaite, Valerija Balsyte, Deivydu Norvilu (Deiviu) bei kitomis garsenybėmis bendrame renginyje dalyvavo ir delfinai. Aukcione buvo pardavinėjami delfinų piešiniai. Renginyje surinktos lėšos yra skirtos Delfinų terapijos projektui vykdyti. Vakarą organizavo Klaipėdos „Lions“ klubas. Šiuo metu Lietuvos jūrų muziejaus vykdomas delfinų terapijos tyrimas finansuojamas iš specialiosios paramos sąskaitos, į kurią patenka labdaros lėšos.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.14