<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 4

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE
(2003 m. spalis-lapkritis-gruodis)

Alytaus kraštotyros muziejuje

Alytaus kraštotyros muziejuje spalio 15-ąją, pasaulinę Baltosios lazdelės dieną, vyko seminaras „Neregių socialinės reabilitacijos problemos“, kuriame kelti neregių bei silpnaregių reabilitacijos ir integracijos į visuomenę klausimai. Tai buvo projekto „Dalinkimės šviesa“, skirto A.Jonyno 80-osioms gimimo metinėms, renginys. Psichologė Rasa Vaitkienė pasidalijo praktinio darbo su Kauno silpnaregių mokyklos-internato auklėtiniais patirtimi. Vytauto Didžiojo universiteto doktorantė Asta Lapėnienė kalbėjo apie silpnaregių bei neregių reabilitaciją per meninę raišką, aptarė specifinius neregio vaiko vaizdinių formavimo ypatumus, atkreipė dėmesį į jo vartojamų sąvokų schematiškumą, būtinybę tai koreguoti. Prof. habil. dr. (socialiniai mokslai ir psichologija) Vytautas Gudonis aptarė socialinės reabilitacijos formas ir skaitė paskaitą apie neregius vaizduojamajame mene. Jis pabrėžė, jog tai yra geriausias visuomenės požiūrio į neregį pavyzdys.

Spalio 7 – lapkričio 7 d. kraštotyros muziejuje veikė žinomo Dzūkijos dailininko Algirdo Judicko tapybos darbų paroda. Turtingo kolorito peizažai, mitologinių, religinių siužetų darbai, atlikti įvairia technika, į ekspozicijų salę pritraukė gausų būrį alytiškių.

Gruodžio 10 d. muziejaus salėje vyko muziejaus darbuotojo Šarūno Šimkevičiaus knygos „Petras Dumbliauskas – Dzūkijos krašto bibliofilas“ pristatymas. Jaukioje šeimyniškoje aplinkoje, susirinkus artimiausiems bibliofilo bei knygos autoriaus bičiuliams, besivaišinant garsiame bibliofilo sode išaugusiais obuoliais, buvo kalbama apie naują knygą, kitus panašius leidinius, apie garsų Alytaus rajono šviesuolį Petrą Dumbliauską, jo įvairiapusį talentą bei pomėgius.

Gruodžio 11 d. muziejuje vyko pasakorių konkursas „Seku seku pasaką“. Drąsiausi ir šmaikščiausi Alytaus miesto 5–6 klasių moksleiviai daugiau nei dvi valandas varžėsi dėl garbingo pasakoriaus titulo. Smagu, kad kai kurie vaikai stengėsi kalbėti ir tarmiškai, dalis mokyklų buvo parengusios net šmaikščių istorijų inscenizacijų.

Gruodžio 16 d. muziejuje buvo atidaryta prof. Vytauto Kazimiero Jonyno dailės darbų paroda. Šia įvairiuose žanruose pripažinimą pelniusio dailininko paroda rengėjai norėjo dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į garsią šviesuoliais Jonynų giminę. Juk per parodos atidarymą buvo pristatytas ir dar vienas Jonynų giminės kūrėjas kompozitorius Julius Andrejevas – istorijos profesoriaus Igno Jonyno anūkas. Parodos atidarymas buvo savotiška jubiliejinio A.Jonyno atminimo vakaro reklama.

Gruodžio 17 d. A. Jonyno memorialinis muziejus Alytaus visuomenę pakvietė į Alytaus teatro salę, kur vyko įspūdingas poeto A.Jonyno 80-ųjų gimimo metinių minėjimas. Skirtingai nei įprasta tokiuose renginiuose, čia nebuvo nei iškilmingų šnekų, nei ilgų prisiminimų. Vakaro rengėjai ėjo kitu keliu – paties poeto žodžiais nusakė sudėtingą jo lemtį, skaudų gyvenimo bei kūrybos lūžį, spektaklio forma papasakojo žiūrovams kūrėjo širdies, mokėjusios mylėti, dalintis ir aukotis, istoriją. Šis vakaras sėkmingai užbaigė projekto „Dalinkimės šviesa“ renginius.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.14