<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

„LIETUVOS MUZIEJAI“ 2003 m. Nr. 4

PARODOS IR RENGINIAI LIETUVOS MUZIEJUOSE
(2003 m. spalis-lapkritis-gruodis)

Molėtų krašto muziejuje

Molėtų krašto muziejaus parodų salėje spalio 2 d. vyko grafiko Prano Jučio atminimo vakaras. Alantos krašte (Molėtų r.) gimęs grafikas Pranas Jučys spalio 4 d. švęstų 90-ties metų sukaktį. Jis buvo nepriklausomos Lietuvos karininkas, tarnavo 16 lietuviškojoje divizijoje, nuėjo karo laukais iki paties Berlyno. Po karo studijavo dailės akademijoje, tapė, piešė. Pirmasis jo grafikos darbų ciklas - „1863m. sukilimas“. Lino graviūrų cikle kaimo tema dailininkas perteikė tikrojo žemės šeimininko vaizdą, atskleidė jo nuotaiką. Jis yra sukūręs rašytojų A.Vienuolio, M.Lastauskienės-Lazdynų Pelėdos, E.Mieželaičio, K.Kubilinsko, K.Kielos portretus.

Molėtų krašto muziejaus parodų salė sutraukė mažuosius žiūrovus. Dubingių pagrindinės mokyklos mokytoja Laima Grigeliavičienė, kūribingai vadovaujanti moksleivių lėlių spektakliams, ryžosi pastatyti ištraukėlę iš vienintelės P.Jučio pjesės „Kiškių virtuvėlė“. Vadovės siūtos lėlės ir dekoracijos, puikus pastatymas paliko šiltų įspūdžių.

Suaugusieji ilgėliau sustojo ties toje pačioje salėje eksponuojamais autoriaus grafikos darbais. Prieš dešimtmetį, pagerbiant buvusio bendradarbio atminimą, Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus Romualdo Budrio iniciatyva muziejaus fonduose saugomų darbų kopijos buvo padovanotos Alantos vidurinei mokyklai. 2003 m. spalio mėn., vėl pagerbiant kraštietį, mokyklos paskolinti darbai kraštiečio kūryba besidominčių molėtiškių patogumui buvo eksponuojami Molėtų krašto muziejuje.

Atminimo vakarą apie P.Jučį pasakojo jo dukra Saulutė Lementauskienė, brolio Algirdo dukra, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė, daug šiltų žodžių apie dėdę pasakė Saulius Jučys, jo sesuo Sofija.

Lapkričio 6 d. muziejaus parodų salėje buvo pristatytas muziejininkės-etnografės Nijolės Aleinikovienės projektas „Kaliausės – trumpaamžis liaudies meno kūrinys“. Buvo parengtas lankstinukas, pasakojantis apie derliaus apsaugai lietuvių naudojamas priemones. Muziejaus archyvaras Alvydas Balanda nufotografavo laukuose stovinčias kaliauses. Projektui vykdyti buvo pakviestos ir tautodailininkės alantiškė Ramunė Gesevičienė bei balninkietė Laima Vilimaitė, kurių sukurtos kaliausės buvo įkurdintos toje pačioje salėje. Kaliausių tema buvo sukurta ir edukacinė programėlė pradinukams, kvietusi ne tik pasižiūrėti parodos, bet ir patiems persipiešti kaliauses.

Gruodžio mėn. muziejaus parodų salėje surengta tradicinė Kijėlių specialiojo ugdymo centro auklėtinių darbelių ir piešinių paroda „Mes piešiame“. Artinantis šventėms, dalis darbų atspindėjo kalėdinę nuotaiką.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2010.07.14