<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

MUMO SALA KVIES Į PAŽINIMO KELIONĘ MUZIEJUOSE
 

Lapkričio 21-23 Vilniuje, parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje 4-ojoje mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje MOKYKLA 2014 jau antrą kartą dalyvaujanti Lietuvos muziejų asociacija vėl kviečia lankytis nuotaikingoje ir kūrybingoje, rimtoje ir žaismingoje MuMo – muziejų edukacinėje saloje. „MuMo“ demonstruoja jungtį tarp muziejų ir mokyklos bei šifruojama – „Muziejus – Mokyklai“.

Šiemet mugėje dirbančių muziejų skaičius paaugo trečdaliu ir siekia tris dešimtis. Ir pati MuMo sala dvigubai padidėjo – prie pagrindinės – kūrybinių dirbtuvių salos – atsirado MuMo Super salelė. Kuo gi ji ypatinga? Joje vyks specialūs edukaciniai užsiėmimai, skirti moksleiviams su specialiaisiais poreikiais – regos ar klausos negalia, taip pat bus demonstruojama paroda, skirta taktiliniam pažinimui.

Muziejininkai specialiųjų poreikių moksleivių ir juos lydinčių mokytojų laukia šeštadienį, lapkričio 22 dieną. Tądien MuMo Super saloje bus surengti penki specialieji užsiėmimai. Energetikos ir technikos muziejus pakvies į ekskursiją ... be žodžių. Jos metu bus pristatyti video gidai gestų kalba. Gintaro muziejus (Lietuvos dailės muziejaus padalinys (toliau - LDM)) išmokys pojūčių pagalba pažinti gintarą, o Laikrodžių muziejus (LDM) supažindins turinčius regos negalią su senoviniais laikrodžiais. Lietuvos liaudies buities muziejus mokys pirštukais rasti skirtumus tarp įvairių etnografinių sodybų, o Raseinių krašto istorijos muziejus regos negalės vaikams perteiks šešias lietuvių literatūros klasiko Simono Stanevičiaus pasakas.

Beje, praplėsti visos parodos koncepciją dėmesiu moksleiviams, turintiems specialiuosius poreikius, pasiūlė būtent muziejininkai, nes šiai jautriai visuomenės grupei Lietuvos muziejuose dabar skiriamas ypatingas dėmesys. Parengimas specializuotos edukacinės programos tapo kiekvieno muziejaus garbės reikalu.

Penktadienį, lapkričio 21 dieną, MuMo Super saloje vyksiančioje „Idėjų mugėje“ bus pristatomi geriausi Lietuvos muziejų edukaciniai užsiėmimai. Trys geriausius užsiėmimus sukūrę muziejai bus apdovanoti žalvarine „Bitės“ figūrėle. „Idėjų mugėje“ matysime visą edukacinių užsiėmimų formų įvairovę – nuo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus legendinės klaipėdietiškos virtuvės, Alytaus kraštotyros muziejaus tarmių programos iki virtualių žaidimų, kaip kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso „Sovietinis inkubatorius“.

Na, o pagrindinėje MuMo saloje – kūrybinėse dirbtuvėse – ir mažų, ir didelių mugės lankytojų visas tris dienas laukia nepamirštama kelionė per beveik tris dešimtis  muziejų. Teorijų čia nebus dėstoma jokių. Viskas bus išbandoma, patiriama, sukuriama. Tokiais principais ir vadovaujasi, rengdami savo programas, Lietuvos muziejai.

MuMo saloje mokysimės pažinti mus supanti pasaulį, jo reiškinius, istoriją, meną, gamtą, kalbą, etnografiją, techniką, literatūrą bei muziką išradingai ir nenuobodžiai. O svarbiausia – visi išeis su MuMo dovanomis, nes kiekvieno muziejaus kūrybinėse dirbtuvėse susikurs ką nors savo rankomis.

Molėtų krašto muziejus Ežerų programoje mokys ir bučius pinti, ir valteles gaminti, Vytauto Didžiojo karo muziejus kvies keliauti „Didvyrių takais“ ir supažindins su Lietuvos–NATO misija Afganistane, Šiaulių ‚Aušros“ muziejus leis pasijusti tikrais archeologais, išmokys pinti juosteles pasitelkiant į pagalbą ... akmenukus, Vaikų literatūros muziejus (Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys) pasidabinus karališkais rūbais kvies keliauti į „Princesių salą“, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus supažindins su civilizacijos ištakomis  – Kinija, Egiptu, Graikija, Energetikos ir technikos muziejus leis patiems pasijusti ... magais ir kurti iliuzorinius vaizdinius bei pojūčius, Lietuvos dailės muziejaus padaliniai – Vytauto Kasiulio, Nacionalinė dailės bei Prano Domšaičio galerijos – nardins į dailės paslaptis, su Zanavykų muziejaus edukatoriais marginsite kraitines skrynias, liesite žvakes, pasigaminsite originalias seges-tulpes.

MuMo muziejų sala šurmuliuos lyg Babelio bokštas, įtraukdama visus į pažinimo kelionę. Ją paįvairins skirtingų epochų ar herojų drabužiais apsirengę personažai. Jos lankytojai ne tik daug sužinos, bet ir sutaupys laiko, nes norint fiziškai aplankyti visus trisdešimt parodoje prisistatančių muziejų, ir atostogų nepakaktų...

Vienas iš muziejų Lietuvos jūrų muziejus savo edukacines veiklas parodoje pristato atskirai, jau trečią kartą. Neformaliojo ugdymo istorijos programai „Vėjas – laivo padėjėjas“ skirtas atskiras stendas IV-oje parodos salėje. Pasak muziejaus edukatorės Renatos Treigienės, Jūrų muziejus vienintelis visoje Lietuvoje yra parengęs išvažiuojamąją programą visai mokyklai. Į mokyklą atvykusi 9 edukatorių komanda, dirbdama su visomis moksleivių grupėmis, per dieną sugeba įpūsti jūrinės dvasios net labiausiai nuo Baltijos nutolusiems. Ši programa mokyklose labai laukiama, jau dabar yra užsakymai kitų metų gegužei. Mugės metu mokytojai galės šią programą rezervuoti ir savo mokyklai.

Jūrų muziejaus stende jūrinė programa pristatoma ir interaktyviai, ir aktyviai: lankytojai, stebėdami planšetiniuose kompiuteriuose demonstruojamus užsiėmimus bei padedami muziejininkų, statys senovinę burvaltę, mokysis rišti jūrinius mazgus, išmoks romantišką jūrinių vėliavėlių kalbą. Stendo veiklą pagyvins visą dieną veikianti loterija be pralaimėjimų. Kaip moksleivius sudominti jūros gamta, muziejaus specialistai pasakos interaktyviose parodos klasėse. Čia bus pristatyta nauja interaktyvi programa „Ruoniai Baltijos jūroje“, kartu su biologija integruojanti ir matematikos, literatūros užduotis.

Lietuvos muziejų asociacija šią turiningą ir intriguojančią edukacinę programą MuMo saloje parengė Lietuvos kultūros tarybos paramos dėka.

Edukacinės dirbtuvės Lietuvos muziejuose. Lietuvos muziejų asociacijos nuotr.

Edukacinės dirbtuvės Lietuvos muziejuose. Lietuvos muziejų asociacijos nuotr.

Edukacinės dirbtuvės Lietuvos muziejuose. Lietuvos muziejų asociacijos nuotr.

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2014.11.21