<<< Į pradžią >>>   <<<English >>>    

Pasvalio krašto muziejus

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KIEK KAINUOJA ŽIRGAS?“
2007 m.

Užsiėmimo tikslai

  • Parodyti mokiniams, kad Lietuvos valstybėje būta įvairiausių piniginių vienetų, kad kiekviena epocha palieka istorijai savuosius valiutos pavyzdžius;

  • Padėti pasijusti konkrečios epochos žmogumi (pirkliu), naudojančiu to laikotarpio pinigus;

  • Per piniginę įvairovę priartinti mokinius prie vieningos Europos Sąjungos valiutos.

Apie projektą
Artėjant laikui, kada Lietuvoje bus įvesta bendra Europos Sąjungos valiuta Pasvalio krašto muziejus nutarė supažindinti mokinius su Lietuvos valstybės pinigų istorija: teatralizuotai, patiems mokiniams aktyviai dalyvaujant ir veikiant. Mokiniai keliauja laiku iš didingųjų Viduramžių ir per moderniąją šiandieną pasiekia netolimą ateitį. Šioje pamokėlėje vaikai – ne iš dabarties pasaulio. Jie pirkliai, atvykę iš praeities, iš tolimiausių istorinės Lietuvos pakraščių ir net užsienio kraštų. Įsijausti padėjo pirklio apdaras, kurį būtinai privalo dėvėti vyriausieji iš atvykėlių. Vaikai susipažino su būdingiausiais kiekvieno šimtmečio pinigais, skaičiavo ir derėjosi, pirko ir parduodavo. Improvizuotame aukcione svarbu apsirūpinti būtiniausiais daiktais, be kurių žirgo ir jo būsimojo šeimininko gyvenimas tiesiog neįsivaizduojamas – pavyzdžiui, pašarai. Pagrindinė aukciono prekė – žirgas, geriausias lietuvio kario ir artojo draugas. Kokį žirgą pirkti, kad nebūtum apgautas? Kiekvienas pirklys turėjo galimybę tai sužinoti ir tik nuo jo priklausė vertas jis lietuviško žirgo ar ne. Garbingą prekybą padėjo užtikrinti priesaika (istorija moko – jos geriau nelaužyti). Žirgas nebuvo lengvai pasiekiamas, pirkliai turėjo atlikti užduotis, o geriausiai pasirodžiusieji apdovanoti lietuviškais ilgaisiais.
Užsiėmimą gerai įvertino Pasvalio rajono istorijos mokytojai, dalyvavę šiame užsiėmime. Neliko nusivylę ir pamokėlėje dalyvavę mokiniai.
Įgyvendindami projektą padedame mokiniams suprasti, jog savi pinigai yra svarbi valstybės istorijos dalis, kuri išliks net ir įvedus bendrus Europos pinigus. Tai papildo istorijos pamokose įgytas žinias, nes mokykliniame istorijos kurse numizmatikai laiko nelieka. Tikimės priartinti jaunąją kartą prie vieningos Europos Sąjungos valiutos (tai galutinė mūsų kelionės laiku stotelė).

Užsiėmimo dalyviai
4–12 klasių mokiniai.
Galima pritaikyti ir suaugusiesiems.

Projekto rėmėjas
LR Švietimo ir mokslo ministerija

 

© Lietuvos muziejų asociacija
© Lietuvos dailės muziejus
  Tinklalapis atnaujintas 2012.11.21